Samsung – 49″ – 49HJ670U – 3840×2160
Förvandla premiumrummiljön
Slut i lager
Slut i lager
Funktioner
Nyckelfunktioner:
• Lyft utvalt innehåll till UHD-upplösning genom dedikerad uppskalningsteknik
• Förbättra bildens tydlighet och detaljer med HDR10 + -förfining
• Effektivisera verksamheten genom koaxial infrastrukturkompatibilitet
UHD-innehållsleverans
Förfinad bildkvalitet
Kraftfull prestanda, förbättrad säkerhet
En skräddarsydd hemmeny
Sömlös koaxial nätverksintegration
Personligt gästengagemang
Specifikationer
| Display diagonal | 49 ” |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | LED |
| Screen shape | Flat |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DVB-C,DVB-S2,DVB-T2 |
| Auto channel search | Yes |
| Smart TV | Yes |
| HbbTV | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio decoding technologies | Dolby Digital Plus |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Browsing | Yes |
| Colour of product | Black |
| On/off switch | No |
| VESA mounting | No |
| Teletext function | Yes |
| High Dynamic Range Imaging (HDRI) | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Picture processing technology | Samsung Auto Motion Plus |
| Digital Clean View | Yes |
| USB cloning | Yes |
| Game mode | Yes |
| ConnectShare (HDD) | Yes |
| ConnectShare (USB) | Yes |
| Processor cores | 4 |
| Soundbar compatibility | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| PC in (D-Sub) | No |
| DVI port | No |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Component video (YPbPr/YCbCr) in | 1 |
| Composite video in | 1 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Number of OSD languages | 12 |
| LYNK REACH version | 4.0 |
| LYNK REACH server compatibility | Yes |
| LYNK DRM supported | Yes |
| Basic hotel mode | Yes |
| ECO mode | Yes |
| Auto source mode | Yes |
| Auto power off | Yes |
| On/Off timer | Yes |
| My Channel function | Yes |
| Logo display with time out setting (BMP/movie) | Yes |
| Energy efficiency class | A |
| Power consumption (typical) | 140 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (PowerSave) | 24 W |
| Power consumption (average) | 90 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy saving mode | Yes |
| Power on mode | Yes |
| Energy Star certified | No |
| DLNA certified | Yes |
| Width | 1102.8 mm |
| Depth | 59.7 mm |
| Height | 637.8 mm |
| Weight | 13200 g |
| Width (with stand) | 1102.8 mm |
| Depth (with stand) | 226.5 mm |
| Height (with stand) | 691.8 mm |
| Weight with stand | 16000 g |
| Packaging width | 1332 mm |
| Packaging depth | 157 mm |
| Packaging height | 778 mm |