Brother QL1110NWB Network Label Printer
Brother
Den här etikettskrivaren har ett extra brett skrivhuvud, 4 tum (101,6 mm) – för att kunna erbjuda maximal kompabilitet med olika programvarupaket för utskrift av adresslappar.
Priset kan uppdateras:
Tillgängliga:
3 i lager
3 i lager
Vikt 1.73 kg
Dimensioner 17 × 22.2 × 15.1 cm
Tillverkare
Lager
Specifikationer
Allmänt
Typ av skrivare Etikettskrivare – direkttermisk – monokrom
Lokalisering Sverige
Skrivare
Utskriftshastighet Upp till 110 mm/sek – max hastighet
Anslutningsteknologi Trådlös
Gränssnitt USB 2.0, Bluetooth 2.1 EDR
AirPrint-aktiverad Ja
Maxupplösning (svart/vit) 300 x 300 dpi
Språksimulering EPSON ESC/P, ZPL II
Teckensnitt Brussels, Helsinki, San Diego, Letter Gothic, Letter Gothic Bold, Brougham
Egenskaper Etikettsensor
Automatisk skärare Ja
Skrivarfunktioner Automatisk avstängning
Flash-minne
Flash-minne 6 MB
Mediahantering
Mediatyp Etiketter, löpande etiketter, matrisskurna etiketter
Kompatibel tejp DK-band
Max. mediestorlek Rulle (10,36 cm)
Min. mediestorlek (standard) 12 mm x 25.4 mm
Maximal mediestorlek (anpassad) 103.6 mm x 3000 mm
Mediestorlekar Rulle (10,36 cm)
Max utskriftsbredd 101.6 mm
Max utskriftslängd 3000 mm
Mediamatare 1 x manuell – 1 rulle – Rulle (10,36 cm)
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x USB 2.0 – 4-stifts USB typ B
Diverse
Medföljande kablar 1 x USB-kabel
Medföljande medier Papperstejp, 62 mm x 8,1 m kontinuerlig längd, etikettrulle, 103 x 164 mm (41 etiketter)
Standarder som följs MFI
Strömtillförsel
Nätdel Nätaggregat – intern
Nätspänning AC 230 V
Programvara / Systemkrav
Medföljande programvara Software Development Kit (SDK)
Miljöstandarder
ENERGY STAR Ja
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti – 3 år
Mått och vikt
Bredd 17 cm
Djup 22.2 cm
Höjd 15.1 cm
Vikt 1.73 kg
Funktioner
  • Bred etikettskrivare för adresslappar/streckkoder
  • 4 tums (101,6 mm) utskriftsbredd
    QL-1110NWB har en utskriftsbredd på 4 tum (101,6 mm), för att garantera maximal kompabilitet med etikettutskriftsprogramvara av tredjepart – detta är också specifikationen som majoriteten av transportföretagen kräver.
  • Brett utbud av anslutningar
  • Inbyggt minne för att lagra etikettmallar
  • Skriv ut från PC, Mac, iOS- och Android enheter
  • FBA (Fulfilled By Amazon) etiketter
  • Utskrift från Microsoft Office och databas
  • Lägg enkelt till etikettutskrift i dina befintliga system
Baserat på 0 Omdömen
0.0 genomsnitt
0
Du måste vara inloggad & köpt produkten för att få lämna omdöme.
Tyvärr finns det inga omdömen ännu.
Brother