Samsung – 43″ – 43HTS030 – 3840×2160
Slut i lager
Slut i lager
Specifikationer
| Display diagonal | 43 ” |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | QLED |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Display diagonal (metric) | 108 cm |
| Smart modes | Natural |
| Native refresh rate | 120 Hz |
| Screen shape | Flat |
| Colour of product | Black |
| VESA mounting | Yes |
| VESA mounting interfaces compatibility | 200 x 200 mm |
| Cable lock slot | Yes |
| Tuner type | Analog & Digital |
| Smart TV | Yes |
| Digital signal format system | DVB-C,DVB-S2,DVB-T2 |
| Operating system installed | Tizen |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Auto channel search | Yes |
| Auto power off | Yes |
| HbbTV | Yes |
| ConnectShare (HDD) | Yes |
| ConnectShare (USB) | Yes |
| Game mode | Yes |
| Energy saving mode | Yes |
| Power on mode | Yes |
| Teletext function | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Hospitality home menu | Yes |
| Hotel channel list | Yes |
| Hospitality Plug and Play | Yes |
| My Channel function | Yes |
| USB cloning | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Alarm clock | Yes |
| Security mode | Yes |
| Hotel mode | Yes |
| HDMI ports quantity | 4 |
| DVI port | No |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| RS-232 ports | 1 |
| RF ports quantity | 2 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| RMS rated power | 20 W |
| Number of speakers | 2 |
| Audio decoders | Dolby Digital Plus |
| Audio decoding technologies | Dolby Digital Plus |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Browsing | Yes |
| Power consumption (typical) | 97 W |
| Energy efficiency class | B |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 95 W |
| Annual energy consumption | 135 kWh |
| AC input voltage | 220 – 240 V |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |